Organisatie - Overheid
Intergemeentelijke samenwerking Kusterfgoed (Erfgoedcel Kusterfgoed)
Bron: kusterfgoed.be
02-06-2025
De gemeenten Middelkerke, Oostende, Bredene, De Haan en Blankenberge sloegen in 2015 de handen ineen voor de oprichting van Erfgoedcel Kusterfgoed. Ze hadden daarbij een aantal duidelijke doelstellingen voor ogen.
- De erfgoedcel is een loket: iedere lokale erfgoedzorger of -liefhebber kan aankloppen voor advies over diverse thema’s zoals archiefwerking, behoud en beheer, digitalisering, educatie, ontsluiting en communicatie
- De erfgoedcel is een rots in de branding: verenigingen, instel…
Erfgoedcel Kusterfgoed is erkend door Vlaanderen en sluit om de 6 jaar een convenant af met de Vlaamse regering. In dit convenant wordt overeengekomen wat de beleidslijnen van de erfgoedcel zijn voor de komende periode. Je kan het vergelijken met een goedgekeurd beleidsplan. In ruil hiervoor krijgt de erfgoedcel een jaarlijkse werkingssubsidie.
Ook de deelnemende gemeenten dragen financieel bij aan de erfgoedcel.